Най-вдъхновяващи спортни жени от последните 20 години | BG.GlobalScienceCollaboration.org

Най-вдъхновяващи спортни жени от последните 20 години

Честит Международен ден на жената! Тук са само някои от най-невероятните спортисти, които сме празнували през годините

Миналата година, Спортни жени на годината награди на име Джесика Енис Hill победител за 2015 г., след като още една невероятна година в спорта.

Така че, ние решихме, че - в чест на Международния ден на жената - щяхме да погледнем назад към последните двадесет години на вдъхновяващи жени, дамите, които са взели у дома тази престижна награда след феноменални години в спорта.

load...

Поглед назад и ни напомня колко време някои от тези шампиони са се доказва, като наистина елитни спортисти.

2014 CHARLOTTE Dujardin

Олимпийски шампион двойно по обездка се радват и други звездна година през 2014 г., който печели два златни медала на Световните конни игри в Нормандия, езда за успеха на доверен си кон Valegro.

2013 Кристин Охуругу

load...

На световното първенство в Москва, Кристин Охуругу възвърна 400м световната титла бе спечелена от шест години по-рано. Се изисква фото-финиш, обаче, само с fourthousandths на второ отделяне на изток лондончанин от Амнтле Монтшо от Ботсвана на второ място!

2012 JESSICA Енис ХИЛ

Кой може да забрави Супер събота? На този ден момичето плакат на Лондон през 2012 г. Игрите изпълни своя потенциал, като спечели олимпийското злато Седмобой в същата нощ като Грег Ръдърфорд и Мо Фарах печели златни медали.

load...

2011 САРА STEVENSON

Сара Стивънсън драматично спечели таекуондо 67 килограма световната титла в Южна Корея град Дженджу - въпреки че всеки четири месеца почивка от нея спорт да се грижи за критично болни родители.

2010 Маги ALPHONSI

Сарацините Flanker Маги Alphonsiwas на забележителни играч на ръгби шестата жените за Световната купа финали като Англия завършиха подгласници на родна земя в Нова Зеландия.

2009 Криси WELLINGTON

През 2009 триатлонист Криси Wellingtoncompleted 2.4-мили плуване, 112 мили колоездене и 26,2-километров маратон в даден момент courserecord да спечели трети пореден Ironman световната титла в Хавай!

2008 NICOLE COOKE

Седем седмици, след като спечели първото злато на Великобритания на Олимпийските игри в Пекин, в състезанието на пътя, на Уелс колоездач триумфира в същата дисциплина при пътен световни първенства.

2007 Виктория Пендълтън

Дълго преди успеха на Олимпийските игри в Лондон, Виктория Пендълтън беше първият колоездач, за да повдигнете Sports Жена на годината за наградата, след като тя спечели три златни медала на световното първенство по колоездене на писта в Майорка.

2005 ZARA Филипс

След една година почивка за наградите, внучка на кралицата показваше й езда мъжество и през 2005 година тя спечели индивидуални и отборни златни медала на Европейското първенство по всестранна езда в Бленхайм Палас.

2004 KELLY Холмс

След години на нараняване и мъка, Кели Холмс се превърна в спортна легенда, като спечели олимпийското злато 800 м и 1500 метър в рамките на шест дни сензационни в Атина.

2003 Пипа FUNNELL

Конен Пипа Funnell завършен Големия шлем на всестранна езда след безпрецедентно прочистване на победи в Кентъки, бадминтон и Burghley.

2002 и 1999 PAULA Радклиф

Победи в Лондон и Чикаго маратони - с един свят, най-доброто време в последната - оправдани ключа от пистата за междуградски път се кандидатира за Пола Радклиф и втора победа SWOTY през 2002.

Няколко години преди това бегач счупи 14-годишния рекорд на Британската общност 3000м Дзола Budd, а след това спечели сребърен 10000 м на световното първенство в Севиля.

2001 ЕЛЪН MACARTHUR

След 94 дни в морето, на 24-годишната стана най-младият човек, и най-бързо жената да плава по света с една ръка, докато тя завърши на второ място в състезанието Vendée Globe.

2000 и 1998 DENISE LEWIS

Денис Люис преодоля болезнено нараняване на крака да се осигури първия британски олимпийска титла Седмобой тъй като Мери Питърс в 1972 игрите в Мюнхен и третата си победа SWOTY.

Преди това тя получи голямата награда след Седмобой спечели с европейците в Будапеща и на Игрите в Куала Лумпур.

1997 ALISON НИКОЛА

Умалително Никола спечели US Open титла голф за жени, в тиква Ridge в Орегон, в това, което е на върха на игралното си кариера.

1996 Лора DAVIES

През 1996 г. Лора Дейвис консолидирана позиция си като водеща женска голфър в света и най-добрият Англия някога е произведен, като спечели 10 турнира от двете страни на Атлантическия океан, в това число две специалности.

1995 Лин SIMPSON

Лин Симпсън се превръща в каяк световен шампион в Нотингам, една година след завършването й икономика степен в същия град.